Siemens Srbija

Siemens i Naftna industrija Srbije sklopili ugovor o ekološkoj modernizaciji pristaništa za naftu i naftne derivate u vrednosti od 5 miliona evra

Siemens Srbija će modernizovati pristanište za naftu i naftne derivate Rafinerije nafte Pančevo na Dunavu. Siemens će ugraditi najmoderniji sistem kontrole procesa PCS7 kojim će se upravljati transport nafte i naftnih derivata između pristaništa i rafinerije. Završetak radova je planiran za kraj sledeće godine.

Projekat modernizacije pristaništa obuhvata isporuku opreme sistema automatizacije PCS7, merne instrumentacije, sisteme merne instrumentacije na rezervoarima,  elektro radove, pretvarače napona i frekvencije, demontažne i montažne radove, zatim ispitivanje opreme, puštanje u rad.

Razvojni alat PCS7 je najefikasniji i najekonomičniji integrisani sistem za rešavanje kompleksnih zahteva u procesnoj automatizaciji koji se postavljaju u projektima vezanim za preradu i transport naftnih derivata. Hardverska platforma za ovaj sistem je poznati SIMATIC, Siemensovo rešenje koje već više od pedeset godina predstavlja najpouzdaniji odgovor na sve veće i veće zahteve proizvodne i procesne industrije. U realizaciju projekta će biti uključen i regionalni CoC za Oil&Gas iz Siemens Hrvatska, imajući u vidu njihovo značajno iskustvo u ovakvim projektima.

„Ovo je prvi puta da je Siemens ugovorio ovakvu vrstu projektnog rešenja s Gasprom njeftom. Posebno smo ponosni što je posao ugovoren na osnovi referenci i kompetencija Siemensa. Projekat modernizacije pristaništa za naftu i naftne derivate poboljšaće tržišnu poziciju Naftne Industrije Srbije i predstavlja veoma važan ekološki projekat za Grad Pančevo“, izjavila je Ksenija Mitrović, direktor divizije Oil&Gas u Siemensu Srbija.

Rafinerija nafte u Pančevu je postrojenje u vlasništvu NIS Naftne Industrije Srbije, koja je u većinskom vlasništvu ruskog naftnog diva Gasprom njefta. Pristanište Rafinerije nafte Pančevo smešteno je u luci „Dunav“ u Pančevu na levoj obali reke Dunav u dužini od šesto metara. Udaljeno je tri kilometra od kruga Rafinerije nafte Pančevo, a sa skladišnim rezervoarima rafinerije povezano je cevovodima.

06.10.2010

Siemens AG (Berlin i Minhen) je globalni tehnološki lider koji je više od 170 godina prepoznatljiv po tehničkim unapređenjima, inovacijama, kvalitetu i pouzdanosti proizvoda i usluga koje pruža širom sveta. Kompanija je aktivna u više od 190 zemalja, sa fokusom na oblasti elektrifikacije, automatizacije i digitalizacije. Jedan je od najvećih svetskih proizvođača energetski efikasnih tehnologija i tehnologija koje čuvaju resurse. Siemens je broj 1 u proizvodnji ofšor turbina, vodeći dobavljač  kombinovanih cikličnih turbina za proizvodnju električne energije, vodeći provajder rešenja za prenos električne energije i lider u infrastrukturnim rešenjima i rešenjima u oblasti automatizacije i softvera za potrebe industrije. Kompanija je takođe vodeći isporučilac medicinske opreme iz oblasti imidžing dijagnostike - kao što su kompjuterizovana tomografija i imidžing sistemi magnetne rezonance – i lider u oblasti laboratorijske dijagnostike, kao i u oblasti kliničkih informacionih tehnologija. U fiskalnoj 2016. godini, koja se završila 30. septembra  2016., prihodi iz redovnog poslovanja iznosili su ukupno 79,6 milijardi evra, a dohodak od redovnog poslovanja 5,6 milijardi evra . Krajem septembra 2016., Siemens je imao oko 351.000 redovno zaposlenih širom sveta.  Više informacija možete naći na web stranici: www.siemens.com

Siemens je prisutan u Srbiji od 1887. godine, a 1996. je osnovan Siemens d.o.o. Beograd sa ciljem da neposrednim delovanjem doprinese bržem oporavku i razvoju privrede i infrastrukturnih sistema u Srbiji. U lokalnoj kompaniji trenutno radi oko 1.750 zaposlenih, u svim oblastima u kojima je aktivna i matična kuća. Više informacija možete naći na web stranici: www.siemens.rs